www.solon-rn.dp.gov.ua
ГОЛОВНА СТОРІНКА МАПА САЙТУ ДОПОМОГА Четверг, 28 березня 2024 року
Що нового на сайті ?

Архів публікацій
Солонянський район >> Новини
Аліменти не сплатив – суд роботи присудив!
Версія для друку Написати листа
Вперше в історії України Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту права дитини на належне утримання шляхом вдосконалення порядку примусового стягнення заборгованості зі сплати аліментів» від 07.12.2017 № 2234-VIII, який набув чинності 6 лютого 2018 року, запроваджено новий захід впливу на злісних неплатників аліментів шляхом притягнення їх до адміністративної відповідальності у вигляді суспільно корисних робіт, що передбачено статтею 183¹ КУпАП.

Суспільно корисні роботи полягають у виконанні особою, яка вчинила адміністративне правопорушення, а саме ухилення від сплати аліментів, оплачуваних робіт, вид яких визначає відповідний орган місцевого самоврядування.

Суспільно корисні роботи призначаються на підставі протоколу державного виконавця районним, районним у місті, міським чи міськрайонним судом за місцезнаходженням органу державної виконавчої служби, де перебуває на виконанні виконавчий документ про стягнення аліментів, строком від 120 до 240 годин. Такі роботи є оплачуваними, а тому дають змогу боржникові поступово сплатити наявну заборгованість шляхом їх виконання. Навіть якщо людина дійсно не може знайти роботу, то кошти, які вона отримає від місцевої громади за виконання суспільно корисних робіт, спрямовуватимуться на рахунок її дитини.

Необхідно зазначити, що застосування на практиці нововведених заходів впливу на боржника вже дало позитивні результати, а саме на даний час в Україні прийнято перші рішення судів про притягнення боржників до адміністративної відповідальності за несплату аліментів на утримання дітей та призначено їм покарання у вигляді суспільно корисних робіт.

Дніпропетровська область не стала виключенням та є однією з областей, в яких судами вже винесені перші постанови про накладення адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт.

Яскравим прикладом є прийняття постанови Інгулецьким районним судом м. Кривого Рогу Дніпропетровської області від 14.03.2018 р. у справі № 213/529/18 про визнання винним боржника у скоєнні адміністративного злочину, що полягає в ухиленні від сплати аліментів, що призвело до виникнення заборгованості у розмірі більше 26 тис. грн. Суд призначив покарання у вигляді виконання суспільно корисних робіт строком на 120 годин.

Тож, завдяки злагодженій співпраці Інгулецького відділу державної виконавчої служби м. Кривий Ріг Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області та місцевого суду було захищено права дитини на належне утримання та покарано злісного неплатника аліментів.

Таким чином, впровадження посилених заходів примусового виконання стане стимулом для недобросовісних батьків вчасно сплачувати аліменти на утримання дитини та виконувати свій батьківський обов’язок.

Нові правила виплати аліментів та запуск реєстру боржників зі сплати аліментів


НОВІ ПРАВИЛА ВИПЛАТИ АЛІМЕНТІВ ТА ЗАПУСК РЕЄСТРУ БОРЖНИКІВ ЗІ СПЛАТИ АЛІМЕНТІВ
 
6 лютого 2018 року, починає діяти розроблений Мін’юстом закон №7277, який, до того ж, має назву #Чужих#Дітей#Не#Буває. Цей Закон посилює відповідальність злісних неплатників аліментів, котрі мають заборгованість більше 6 місяців. Разом з цим, Мін’юст запускає реєстр боржників аліментів, який буде доступний кожному.
Цей Закон встановлює такі положення:

НЕ ПЛАТИШ – ПРАЦЮЙ 
Закон впроваджує новий вид адміністративного стягнення у вигляді суспільно корисних робіт, які боржник виконуватиме у вільний від роботи чи навчання час. Які це будуть роботи, визначатимуть органи місцевого самоврядування. За наявності заборгованості понад шість місяців, може бути адміністративне стягнення у вигляді виконання суспільно корисних робіт на строк від 120 до 240 годин. 


НЕ БАЖАЄШ ПРАЦЮВАТИ? ТОДІ ДО ТЕБЕ ЗАСТОСОВУВАТИМЕТЬСЯ АДМІНАРЕШТ! 

Якщо порушник ухиляється від виконання суспільно корисних робіт, то строк невиконаних суспільно корисних робіт може бути замінений адміністративним арештом, з розрахунку: одна доба арешту = 15 годин невиконаних суспільно корисних робіт, але не більше 15 діб.

НЕ ДБАЄШ ПРО ВЛАСНИХ ДІТЕЙ? ЗАБУДЬ ПРО ЧАСТИНУ ВЛАСНИХ ПРАВ!

Боржника по аліментам, може бути тимчасово обмежено:

- у праві виїзду за межі України;

- у праві керування транспортними засобами;

- у праві користування вогнепальною мисливською, пневматичною зброєю;

- у праві полювання.

МАНІПУЛЮВАННЮ НАДАННЯМ ЗГОДИ НА ВИЇЗД ДИТИНИ ЗА КОРДОН – НІ!

Право самостійно вирішувати питання щодо виїзду дитини за кордон з метою лікування, навчання або відпочинку дитини відтепер надано тому з батьків, з ким за рішенням суду проживає дитина, але за наявності довідки, виданої органом державної виконавчої служби, про наявність заборгованості зі сплати аліментів більше ніж за шість місяців. Така довідка видається органом державної виконавчої служби на вимогу стягувача протягом десяти днів і дійсна протягом одного місяця з дня її видачі.

КРИМІНАЛЬНА ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА НЕСПЛАТУ АЛІМЕНТІВ:

Відповідно до ст.164 Кримінального кодексу України встановлено кримінальну відповідальність за злісне ухилення від сплати аліментів, а також злісне ухилення батьків від утримання неповнолітніх або непрацездатних дітей, що перебувають на їх утриманні. Може бути застосоване одне із таких покарань:

- громадські роботи на строк від 80 до 120 годин;

- арештом на строк до трьох місяців;

- обмеження волі на строк до двох років.

Злісними неплатниками аліментів визначаються боржники, які вчиняють будь-які дії, спрямовані на невиконання рішення суду, які призвели до виникнення заборгованості із сплати аліментів сукупно за три місяці. Це, наприклад, приховування доходів, зміну місця проживання чи місця роботи без повідомлення державного виконавця, приватного виконавця тощо.

КУДИ ЗВЕРТАТИСЬ ЗА ДОДАТКОВОЮ КОНСУЛЬТАЦІЄЮ? 
 (056) 371 15 90 – «гаряча лінія» Головного територіального управління юстиції у Дніпропетровській області; 
0 800 213 103 – Єдиний контакт-центр системи безоплатної правової допомоги. 

Версія для друку Написати листа

Про цей сайт | Запитання | Адміністратор